od 1. aprila do vključno 11. aprila 2021 velja  Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja zaradi zajezitve in obvladovanja nalezljive bolezni COVID-19.

Za otroke v vrtcih  je zagotovljeno  nujno varstvo, če sta oba starša ali eden od staršev, ki je samohranilec, zaposlena v sektorjih kritične infrastrukture, določenih v 4. členu Zakona o kritični infrastrukturi (Uradni list RS, št. 75/17), v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja, zavodih s področja socialne varnosti, v Slovenski vojski, Policiji ter zaposleni v poklicnih gasilskih enotah.

Zaposlitev in potreba po nujnem varstvu se ugotavlja na podlagi potrdila delodajalca, ki naj bo datirano od 30. 3. 2021 dalje.

Odlok bo začel veljati 1. aprila  2021 in bo veljaldo vključno 11. aprila 2021.

Prijave za vključitev otrok v  nujno varstvo bodo potekale

od torka 30.3.2021 od 8.00 do srede 31.3.2021 do 12.00

preko spletnega obrazca, ki bo na voljo na spletni strani vrtca oz. vam bo poslano preko e-pošte.

Trenutno še nimamo uradnih usmeritev in navodil. O vsem vas bomo ažurno obveščali preko spletne strani vrtca in preko e-pošte.

Vodstvo vrtca